Elfogta és gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség azt a férfit, aki az Erzsébet hídról zászlókat dobott a Dunába – írja a police.hu.Az 58 éves mogyoródi férfit június 22-én az esti órákban, otthonában fogták el, majd előállítása után rongálás bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. A férfi a bűncselekmény elkövetését beismerte, az eljárásban szabadlábon védekezik.Az Erzsébet hídra kihelyezett Pride-zászlók vasárnap virradóra tűntek el. Az eset után Karácsony Gergely főpolgármester bejelentette, hogy a zászlókat néhány napon belül pótolják, mivel a Pride-hónap és a felvonulás idején azoknak „helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten”.Hétfőn aztán Novák Előd, a Mi Hazánk politikusa – aki korábban maga is leszedett szivárványos zászlókat hivatalokról – arról tett bejelentést, hogy kifizeti az Erzsébet hídon rongáló bírságát.Karácsony kedden a szombati Pride-felvonulás apropóján egy bejegyzésben azt írta, a szabadság és az elfogadás közös ügyünk, majd megköszönte „az ingyenreklámot annak, aki lelopta” az Erzsébet hídról a kihelyezett Pride-zászlókat. Közölte azt is, hogy a szombati felvonulás délután három órakor indul az Operától, majd az újra fellobogózott Erzsébet hídon keresztül halad a Vérmezőig. https://www.facebook.com/reel/2136539547267875?locale=hu_HUNyitóképünk illusztráció. Fotó: HVG / Fazekas István
58 éves mogyoródi férfi dobta a Pride-zászlókat az Erzsébet hídról a Dunába, elfogták
A férfit rongálás miatt hallgatták ki gyanúsítottként.











