Petrișor Peiu, liderul senatorilor AUR, a declarat luni la Antena 3 că ”eu mă retrag din prim-planul vieții publice dacă AUR votează guvernul Veștea”. El

Liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, afrmă că „trompetele PSD” le reproșează că nu vor să voteze un nou guvern PSD-Nicușor Dan și întreabă de ce nu-i

„Orice guvern votat acum nu face decât să prelungească criza” politică, spune duminică liderul senatorilor AUR, Petrişor Peiu.