Ponad 15 mln zł - tyle Powiatowe Przedsiębiorstwo Drogowo Budowlane wzięło za prace modernizacyjne w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w szpitalu w Sokółce. Problem w tym, że w czasie, gdy PPDB przygotowywało się do przetargu, w jego radzie nadzorczej zasiadała dyrektorka tego szpitala Marta Anna Aniśkiewicz.Ona twierdzi, że rezygnację złożyła wcześniej. Ale i tak sprawą zajęła się prokuratura.
- Konflikt interesów - mówią sokólscy radni o nowej inwestycji szpitala w Sokółce pod Białymstokiem.
O nowym ZOL-u w Sokółce mówi się bardzo dużo. Po pierwsze dlatego, że to inwestycja bardzo potrzebna. Do tej pory szpital miał tylko 24 miejsca dla przewlekle i obłożnie chorych pacjentów. Teraz, od jesieni, ma ich być prawie dwa razy więcej, bo aż 46. Nowy ZOL będzie miał nowoczesną salę rehabilitacyjną, salę spotkań dla pacjentów i rodzin, wygodne, o wyższym niż do tej pory standardzie pokoje pacjentów, świetny sprzęt do rehabilitacji. To wszystko jest możliwe dzięki likwidacji oddziału pediatrycznego (jego miejsce zajmie nowy ZOL) oraz pieniądzom z Krajowego Planu Odbudowy. No i właśnie w kontekście tych pieniędzy również głośno jest o tej inwestycji. Bo 15,6 mln zł z 22 mln całości inwestycji (18,3 mln zł przekazał KPO) trafiło do Powiatowego Przedsiębiorstwa Drogowo-Budowlanego - spółki należącej do powiatu sokólskiego. Co w tym niepokojącego?















