Warszawski Szpital Południowy zapłacił 725 tys. zł za przygotowanie wniosku o dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy. Inne szpitale płaciły po 25-35 tys. zł. Protokół z kontroli utajniono, bo jego "ujawnienie zagrażałoby istotnym interesom".
Warszawski Szpital Południowy (WSP) graniczy przez płot z Narodowym Instytutem Centrum Onkologii – największym szpitalem w Polsce dla chorych na nowotwory. Mimo to postanowił poszerzyć wachlarz świadczeń właśnie o onkologię. – Widziałem duży potencjał w tym, żeby koło Instytutu Onkologii w momencie, kiedy tam są kolejki, zbudować także silny ośrodek onkologiczny. Czasami tak się robi, na przykład otwiera bank przy banku – mówi „Wyborczej" Artur Krawczyk, były prezes Warszawskiego Szpitala Południowego sp. z o.o.
Prognoza pogody
kalendarium
skrót wydarzeń czwartku













