Po dwóch tygodniach od wybuchu afery w Warszawskim Szpitalu Południowym Ministerstwo Zdrowia zwołało pierwszą konferencję prasową w tej sprawie. - Chcemy zlikwidować kominy płacowe - powiedziała minister Jolanta Sobierańska-Grenda.
Przed dwoma tygodniami Internet obiegły publikacje na temat oświadczenia majątkowego Dawida Kacprzyka, 28-letniego radnego KO w dzielnicy Ursus, który jako lekarz tuż po ukończeniu rocznego stażu podyplomowego został szefem SOR w Warszawskim Szpitalu Południowym. Według szpitala pracował na tym stanowisku 3976 godzin. Mimo to brał dyżury także w kilku innych placówkach w Warszawie i łącznie w 2025 r. zarobił ponad 1,7 mln zł. Podobne zarobki osiągają specjaliści, ale nie lekarze przed zrobieniem specjalizacji.
Prognoza pogody
skrót wydarzeń dnia
kalendarium













