Szpital Południowy odesłał Dawidowi Kacprzykowi pół miliona zł. Ruszyły dwa śledztwa
23 czerwca 2026, 12:25
Pół miliona złotych, które lekarz i były radny Ursusa z Koalicji Obywatelskiej zwrócił przelewem Szpitalowi Południowemu, zostało mu odesłane - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
Fot. Jacek Marczewski / Agencja Wyborcza.pl
Pół miliona złotych to kwota, którą po "skorygowaniu 33 faktur" Kacprzyk zdecydował się zwrócić Szpitalowi Południowemu. Lekarz, jako kierownik SOR-u, zarobił w ubiegłym roku 1,6 mln złotych, co - jak wynika z obliczeń portalu Zero.pl - było wynagrodzeniem za przepracowanie średnio 331 godzin miesięcznie, a więc 11 godzin każdego dnia.













