23 czerwca 2026, 20:16

- V4 będzie jedną z największych potęg. Wszystko zależy od tego, czy wrócimy do tego sposobu sprzed wielu lat, opartego na zaufaniu, wzajemnej lojalności i wyczuciu wspólnych interesów - powiedział Donald Tusk.

Fot. REUTERS/Marton Monus

Premierzy Donald Tusk, Peter Magyar, Andrej Babiš, oraz Robert Fico we wtorek 23 czerwca wzięli udział w szczycie Grupy Wyszehradzkiej (V4), w której skład wchodzą Polska, Węgry, Czechy i Słowacja. Było to pierwsze spotkanie V4 na szczeblu szefów rządów od lutego 2024 r. Odbyło się ono w Gödöllo na Węgrzech. Obecnie to właśnie ten kraj sprawuje bowiem przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej. Od 1 lipca przejmie je Słowacja.

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej