Cikkünk frissül
Az NKA-botrány miatt hat embert vett őrizetbe a NAV – jelentette be Tarr Zoltán miniszter a Facebookon. Tarr nem közölt neveket, annyit írt, hogy „a hűtlen kezelés gyanújával meghallgatott és most őrizetbe vett egykori és mostani munkavállalók az NKTK és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában állnak vagy álltak.”
A 24.hu azt írja, Bús Balázs volt óbudai polgármestert is őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki, ő volt az NKA alelnöke az elmúlt években. A posztjáról a botrány kirobbanása után mondott le. Bús meggyanúsítását nem hivatalosan a 444-nek is megerősítették.
A NAV az őrizetbe vétellel kapcsolatban az MTI-vel közölte, a pénzügyi nyomozók korábban kutatásokat és lefoglalásokat hajtottak végre a Kulturális és Innovációs Minisztériumban, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél (NKTK), valamint magánszemélyeknél. (Tarr május 27-én posztolt arról, hogy házkutatások voltak a minisztériumban és az NKA-nál.)
Az elmúlt időszakban sok tanút hallgattak ki, elemezték és értékelték a lefoglalt adatokat.









