Hankó Balázst is megszólította az NKA-botrányt kirobbantó színész.

Csütörtökön 30 napra letartóztatta a Kecskeméti Járásbíróság Bús Balázst, Óbuda volt fideszes polgármesterét, aki az elmúlt években a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) alelnöke volt, valamint öt további bizottsági tagot a titokban, elsősorban a Fidesz holdudvarának kiosztott pénzek miatt.

A botrányt áprilisban robbantotta ki Molnár Áron színész-aktivista, amikor nyilvánosságra hozta, hogy jelentős állami támogatások kerülhettek kormányközeli művészekhez és szereplőkhöz. A gyanú szerint a források elosztása nem szakmai, hanem politikai és kapcsolati alapon történhetett, és a rendszer egyes elemei akár a kormánypárti kampányokat is segíthették. A színészt ki is hallgatták az ügyben tanúként.

Molnár csütörtök kora délután közösségi oldalán reagált a letartóztatások hírére. „Az NKA-botrány eddigi gyanúsítottjai vezetőszáron! Április 23-án robbantottuk a Hankó Balázs féle mocskosságokat, amiben kulturális pénzeket osztottak titokban a Fidesz kampányára, ma pedig bilincsben vitték az eddigi gyanúsítottakat a bíróságra és Bús Balázst le is tartóztatták” – összegezte a történteket bejegyzése elején.

„Ez még csak a jéghegy csúcsa”