Kedden nyomozók jelentek meg Óbuda korábbi fideszes polgármestere, Bús Balázs otthonánál, ahol előállították és őrizetbe vették a politikust, akit Kecskemétre vittek és gyanúsítottként hallgatták ki – tudta meg a 24.hu.

A Fidesz meghatározó fővárosi politikusát a Nemzeti Kulturális Alapnál (NKA) a közelmúltig betöltött alelnöki posztjával összefüggésben állították elő abban a nyomozásban, amely a választás előtt kiosztott támogatások miatt indult.

Az NKA a kampányidőszakban 17 milliárd forintot osztott ki döntő részben a Fidesz holdudvarának. A történtekre Molnár Áron színész hívta fel a figyelmet, aki arról beszélt, hogy a szervezet gyakorlatilag állami kifizetőhelyként működve pénzelt többek közt olyan zenészeket, akik a Fidesz mellett kampányoltak. Titkos döntések alapján így jutott több millió forinthoz Tóth Gabi, Dopeman, Pataky Attila, illetve egy sor másik, a kampányba is beszálló vagy a leköszönt kormányt nyíltan támogató szereplő.

Szajki Bálint / 24.hu Tóth Gabi a Fidesz országjárásának szentendrei állomásán 2026. március 20-án.

A botrány kirobbanása után elsőként Bús Balázs, az NKA alelnöke mondott le a posztjáról, azonban döntéséről, a pénzek kiosztásának módjáról, és a kedvezményezettekről semmit nem mondott.