Őrizetbe vették kedden a Nemzeti Kulturális Alapnál (NKA) futó pályázatok lebonyolításával megbízott intézmény, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) főigazgatóját és kabinetvezetőjét, valamint a 17 milliárd forint kiosztásáról döntő, kiemelt bizottság tagjait is – írta meg a Telex.

Tegnapi, Bús Balázs volt óbudai polgármester őrizetbe vételéről és kihallgatásáról szóló cikkünkben azt írtuk: összesen hat embert állítottak elő a NAV közlése alapján. A Telex által említett NKTK főigazgatója az a Krucsainé Herter Anikó volt, akit Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter május 19-én mentett fel tisztségéből. A cikk az ő kabinetvezetőjét, valamint a támogatások kiosztásáról döntő bizottsági tagokat is említi mint őrizetbe vett személyeket. A bizottság az NKA honlapján elérhető információk szerint a következő személyekből áll:

Ughy Attila, 2010 és 2019 között Budapest XVIII. kerületének polgármestere, korábbi fideszes országgyűlési képviselő, a Lechner Kft. tanácsadója,

Zámbó Nóra, az egykori Kulturális és Innovációs Minisztérium Közigazgatási Államtitkári Titkárságának főosztályvezetője, titkárságvezetője

és Burom Gábor, a Kulturális és Innovációs Minisztérium miniszteri kabinetfőnök-helyettese.