Itt az újabb bizonyíték, hogy a Tisza az államot arra használja, hogy a politikai ellenfeleit kiiktassa

– ezzel a felütéssel kezdődik a Fidesz közleménye, amelyet az ellenzéki párt arra reagálva adott ki, hogy az NKA-botrány üggyel összefüggésben hat személyt őrizetbe vettek. Ezen hat személy között ott van Bús Balázs, Óbuda volt fideszes polgármestere is, ahogy azt a 24.hu elsőként megtudta.

A Havasi Bertalan által jegyzett közleményben azt írják, az NKA pályázatai nyilvánosak és bárki által megismerhetőek voltak, és minden olyan szervezet jogosult volt kérelmet benyújtani, amely kulturális programot valósított meg. „Közel 1100 nyertese volt a pályázatoknak. Akik most a leghangosabban kiabálnak, azok sok százmillió forintot kaptak az elmúlt évek kulturális pályázatain” – állítja a Fidesz, azt ugyanakkor nem részletezték, hogy utóbbiak kapcsán kikre gondolnak, de a Fidesz álláspontja szerint „ezek név szerint és tételesen ismertek”, a támogatások elszámolási határideje még le sem zárult.

„A választások után a Tisza pártirányítás alá vonta a rendőrséget és az ügyészséget. Ennek a folyamatnak a betetőzése a modernkori ÁVH, amely egyszerre nyomozóhatóság, ügyészség és titkosszolgálati szerv. A Fidesz büszke arra, hogy a nemzeti kormány időszakában korábban nem látott összegű forrásokhoz jutott az egész magyar kulturális élet, ahogyan az egy kultúrnemzethez illik. Felszólítjuk a kormányt, hogy erőszakoskodás, félelemkeltés, rombolás helyett építse tovább a magyar kultúrát!– – zárul az ellenzéki párt közleménye.