Ughy Attilát, Budapest XVIII. kerületének volt fideszes polgármesterét vezetőszáron vitték a Kecskeméti Járásbíróságra az ellene folyó nyomozást végző NAV tisztjei. Ez derül ki a trombitálásáról hírhedt Szabó Bálint videójából.

Forrás

Ughy Attila egyike annak a hat embernek, akiket őrizetbe vettek kedden az NKA-botrány kapcsán.

Az őrizetbe vettek között van Bús Balázs, az NKA nemrég lemondott alelnöke is, akit gyanúsítottként hallgattak ki. A fennmaradó öt ember kiléte eddig nem volt ismert.

A 444 információi szerint Búson kívül őrizetbe vették az NKTK májusban felfüggesztett főigazgatóját, valamint kabinetvezetőjét és a Kiemelt Kulturális Programok Ideiglenes Kollégiumának vezetőjét is (ő a fenti felvételen látható Ughy Attila). A nyomozás elérte a kollégium két tagját is: a Kulturális és Innovációs Minisztérium közigazgatási államtitkárának titkárságvezetőjét, illetve a tárca miniszteri kabinetfőnök-helyettesét is.