23 czerwca 2026, 09:26
Posłanka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Pępek wepchnęła się w szpitalu w Żywcu na badania poza kolejką - informuje portal Zero.pl. Placówkę wykryła nieprawidłowość i upomniała posłankę. W odpowiedzi Pępek zasypywała szpital pismami i krytykowała jego dyrekcję.
Jerzy Wilamowski - Praca własna
Małgorzata Pępek miała pojawić się w szpitalu w Żywcu 22 lutego 2025 r., gdzie lekarze wykonali posłance KO "specjalistyczne badanie". Polityczka zapisała się na nie trzy tygodnie wcześniej, mimo że średni czas oczekiwania wynosi ponad 23 miesiące, czyli blisko dwa lata.
Jak opisuje portal Zero.pl, posłanka Pępek "wyprzedziła" wielu pacjentów, którzy zapisali się na to samo badanie wcześniej, choć - jak podają dziennikarze - nie było podstaw do przyspieszenia jej wizyty.













