Zamiast dwóch lat, trzy tygodnie. Szłapka zapowiada konsekwencje ws. posłanki KO

23 czerwca 2026, 15:55

Po doniesieniach o tym, że Małgorzata Pępek skorzystała z badań w żywieckim szpitalu, omijając kolejkę, głos zabrał rzecznik rządu Adam Szłapka. Zapowiedział, że posłanka KO będzie musiała złożyć wyjaśnienia przed władzami klubu parlamentarnego.

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Portal Zero poinformował we wtorek 23 czerwca, że posłanka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Pępek skorzystała w lutym 2025 roku z badań w szpitalu w Żywcu (woj. śląskie) poza kolejnością. Polityczka zapisała się na diagnostykę trzy tygodnie wcześniej, mimo że średni czas oczekiwania wynosi ponad 23 miesiące, czyli niecałe dwa lata.