24 czerwca 2026, 14:55
Posłanka Małgorzata Pępek z KO wydała oświadczenie, w którym oskarża władze szpitala w Żywcu o odwet z wykorzystaniem "wrażliwych danych medycznych". Oskarżeniom zaprzeczyła rzeczniczka szpitala
Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl
Portal Zero poinformował we wtorek 23 czerwca, że posłanka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Pępek skorzystała w lutym 2025 roku z badań w szpitalu w Żywcu (woj. śląskie) poza kolejnością. Polityczka zapisała się na diagnostykę trzy tygodnie wcześniej, mimo że średni czas oczekiwania na badanie wynosi w tym szpitalu ponad 23 miesiące, czyli niecałe dwa lata.
Zobacz wideo













