Posłanka KO Małgorzata Pępek została skrytykowana po publikacji Kanału Zero. Portal twierdzi, że dzięki znajomościom wykonała gastroskopię po trzech tygodniach oczekiwania. Parlamentarzystka zapewnia, że skorzystała ze zwolnionego terminu i nie złamała żadnych zasad.

Posłanka KO Małgorzata Pępek to osoba bardzo dobrze znana na Żywiecczyźnie. W latach 2002–2011 była wójtem gminy Ślemień. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku zdobyła mandat poselski jako kandydatka z listy PO, otrzymując 12 723 głosy w okręgu bielskim. Od tego momentu ani razu nie znalazła się poza parlamentem.

Kanał Zero nagłośnił we wtorek (23 czerwca), że posłanka miała "wepchnąć się" w szpitalu w Żywcu na badania poza kolejką. - Dzięki pomocy osoby pracującej w szpitalu, również należącej do KO, polityk czekała na badanie trzy tygodnie. Osoby, które takich znajomości nie mają, muszą uzbroić się w cierpliwość. Czas oczekiwania w normalnym trybie to ponad dwa lata - informuje Zero.pl.

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Materiał promocyjny