A tartós meleg időjárás és a jelentősen megnövekedett vízfogyasztás következtében a zalaszentgróti víziközmű-rendszer tartalékai kimerültek. A Zalavíz Zrt. tájékoztatása szerint a rendszer jelenleg nem képes teljes mértékben pótolni a megnövekedett vízigényt, ezért a térségben II. fokú vízkorlátozás bevezetése vált szükségessé – közölte Facebookon Zalaszentgrót város hivatalos oldala.
Azt írják, hogy a zalaszentgróti és a kehidakustányi víztározók is leürültek, így a következő időszakban nemcsak nyomáscsökkenés, de egyes területeken átmeneti vízhiány is előfordulhat. Emiatt:
tilos a tömlős locsolás és a tömlővel történő gépjármű-, udvar- és járdamosás.
Arra kérik a lakosságot, hogy a következő napokban fokozottan figyeljen a takarékos vízhasználatra.
A Zalavíz Zrt. már hétfőn közölte, hogy „a tartalékok elfogytak, a rendszer nem képes pótolni a megnövekedett vízfelhasználást”, és „innentől már nemcsak nyomáscsökkenés, hanem szakaszosan előforduló vízhiányok is várhatók a teljes rendszeren”.













