„Bekövetkezett, amitől tartottunk, amiért kértük a II. fokú vízkorlátozás elrendelését. A tartalékok elfogytak, a rendszer nem képes pótolni a megnövekedett vízfelhasználást” – közölte a Zalavíz Zrt. hétfőn.A szolgáltató szerint a zalaszentgróti és a kehidakustányi medencéjük is kiürült, és mostantól már nemcsak nyomáscsökkenés, hanem szakaszosan előforduló vízhiány is várható a rendszerben. https://www.facebook.com/zalaviz/posts/pfbid02nxd9z8Weepjgu5AvYRcmSwXRBM7SBdQzbL1TQoVZKbdXoVXKKU4VMqDc3YCvAGk9lA vízkorlátozást a Zalaszentgrót víziközműrendszerre javasolták, amelyhez Almásháza, Bazsi, Bókaháza, Döbröce, Esztergályhorváti, Kallósd, Kehidakustány, Kisgörbő, Kisvásárhely, Ligetfalva, Mihályfa, Nagygörbő, Nemesbük, Óhíd, Sénye, Sümegcsehi, Szalapa, Szentgyörgyvár, Tekenye, Tilaj, Türje, Vindornyalak, Vindornyszőlős, Zalaapáti, Zalacsány, Zalaköveskút, Zalaszántó, Zalaszentgrót és Zalaszentlászló tartozik.A Zalavíz szerint ha elrendelik a vízkorlátozást, a jelentős gazdálkodó szervezeteknek 20 százalékkal kell csökkenteniük a napi fogyasztásukat, a lakosság számára pedig tilos lesz a tömlős locsolás és mosás a települések egész területén. https://hvg.hu/zhvg/20260622_rackeve-csepel-sziget-vizhianyNyitóképünk illusztráció. Fotó: AFP / Martin Bernetti