Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!A tartós meleg és az ezzel járó megugró vízfogyasztás miatt a zalaszentgróti víziközműrendszer tartalékai kimerültek – írják Zalaszentgrót hivatalos Facebook-oldalán. A Zalavíz Zrt. azt közölte a település vezetésével, hogy a rendszer leterheltsége miatt II. fokú vízkorlátozásokat kell bevezetni, ugyanis már a zalaszentgróti és a kehidakustányi víztározók is leürültek. Ennek megfelelően a következő időszakban nemcsak nyomáscsökkenés, hanem egyes területeken átmeneti vízhiány is előfordulhat – írja a 444.hu.A legfontosabb tudnivalók közé tartozik, hogy a korlátozás ideje alatt: tilos a tömlős locsolás, és tilos a tömlővel történő gépjármű-, udvar- és járdamosás. A korlátozás célja, hogy minden háztartásban biztosítható maradjon az alapvető ivóvízellátás és a mindennapi szükségletekhez szükséges vízmennyiség.PartnereinktőlÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kövess minket Facebookon is! Legfontosabb További élő árfolyamok! Friss hírek