Évtizedek óta nem tapasztalt vízhiány alakult ki Zalaszentgrót térségében, ezért 29 településen másodfokú vízkorlátozást kellett elrendelni – közölte a Zalavíz Zrt. elnök-vezérigazgatója, Arnhoffer András az MTI-vel. A korlátozás 18 ezer fogyasztót érint, de főként Zalacsány és Kehidakustány esetében nyaralóövezeteket is.
Ezen a területen kilenc tározója van a közműcégnek, ebből kettő már szinte teljesen kiürült, ezért a magasabban fekvő területeken érezhető leginkább a vízhiány. Zalaszentgrót feljebb eső részein, továbbá Bazsiban, Döbröcén, Kisgörbőn, Nagygörbőn, Sümegcsehiben és Türjén az alacsony víznyomás miatt lajtoskocsikkal biztosítanak ivóvizet az ott élőknek.
Közben Zalaszentgróton reggel válságtanácskozást hívott össze Baracskai József polgármester, majd tárgyalt a Zalavíz képviselőivel. A tárgyalás után arról posztoltak a Facebookon, hogy „a Zalavíz Zrt. tájékoztatása szerint a vízhiányt rendkívüli eseményként jelentették a Belügyminisztérium felé. A helyzet súlyosságát mutatja, hogy a rendszer tárolómedencéiből elfogyott a tartalék vízmennyiség.”
Fotó:
Zalavíz












