Vízkorlátozást vezettek be a Hajdú-Bihar megyei Nagyrábén szombaton, értesült az RTL Híradó.
A helyiek szerint napközben sem főzni, sem mosni nem tudtak.
A hőség miatt növekedett meg a vízfogyasztás a településen, a vízmű ezért rendelte el a korlátozást, mert attól tartanak, hogy kiürül a három másik települést is ellátó víztározó. A Magyar Vízközmű Szövetség úgy véli, több tucat másik olyan település lehet, ahol problémákat okozhat a nyári vízellátás.
A mintegy kétezer fős településen olyan szinten megnőtt a vízhasználat, hogy a települést ellátó tározó majdnem kiürült. A nyomáscsökkenés miatt alig csordogált a víz a csapból. Másvalaki arról számolt be, hogy az ő háztartásukban este 11 óráig szinte semmi víz nem volt, a szükségleteiket ásványvízzel igyekeztek pótolni.
A község vezetése a közösségi oldalon tette közzé, hogy a településen olyan mértékű vízkivétel tapasztalható, amely veszélyezteti négy település biztonságos ivóvízellátását.











