Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!A nyári meleg első napjától kezdve jelentősen megnőhet a vízfogyasztás, így néhol már arra figyelmeztetnek, hogy a nyomás csökkenhet az ivóvízellátó rendszerekben. Az önkormányzati üzemeltetésű Dabas és Környéke Vízügyi Kft. (DAKÖV) már felhívta a figyelmet, hogy Dömsöd, Ráckeve és Szigetbecse egyes részein ennek most még nem, de később már lehetnek látható jelei, helyenként szünetelhet is az ivóvízellátás.„Jelenleg Társaságunk valamennyi vízellátó rendszere üzemszerűen működik. A folyamatos ivóvízellátás biztosítása érdekében minden rendelkezésre álló személyi és technikai erőforrásunkat maximális kapacitással működtetjük” – írta honlapján a DAKÖV.Ugyanakkor sok múlik a környezettudatos felhasználáson is, ezért a DAKÖV tesz néhány javaslatot, amelyet más régiókban is érdemes betartani:Az ivóvíz felhasználása során törekedjenek a takarékosságra.Lehetőség szerint mellőzzék az ivóvíz nem alapvető célú felhasználását (például medencetöltés, autómosás).Csökkentsék a növényzet öntözésére felhasznált ivóvíz mennyiségét és a locsolás gyakoriságát.Mellőzzék az utak, járdák és egyéb burkolt felületek ivóvízzel történő locsolását, pormentesítését.