Jelentős vízfogyasztás-növekedés miatt figyelmeztette szombaton a ráckevei, szigetbecsei és dömsödi felhasználókat a vízszolgáltató. A DAKÖV Kft. Ráckevei Üzemmérnöksége szerint

a melegedő időjárás és a nyári csúcsidőszak miatt hirtelen és jelentősen nőtt a vízfogyasztás, a víziközmű-rendszerek terhelése pedig elérte teljesítőképességük határát.

A figyelmeztetés Ráckeve teljes közigazgatási területére vonatkozik, kiemelten Somlyó-szigetre és Újtelepre. Szigetbecsén és Dömsödön szintén a teljes települést érinti, különösen a nyaralóövezeteket.

A DAKÖV azt írta, hogy jelenleg valamennyi vízellátó rendszere üzemszerűen működik, és a folyamatos ivóvízellátás érdekében minden rendelkezésre álló személyi és technikai erőforrást maximális kapacitással működtetnek. Ugyanakkor arra is figyelmeztettek, hogy ha tovább nő a fogyasztás, vagy műszaki meghibásodás történik,

kritikus üzemállapot alakulhat ki a rendszerben.