A Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. kezdeményezésére, a rendkívül magas hőmérsékletű, csapadékmentes időjárás, valamint a megnövekedett vízfogyasztás miatt 2026. június 27-től visszavonásig I. fokú vízkorlátozást rendeltek el Veresegyház, Erdőkertes, Szada és Őrbottyán közigazgatási területén, tájékoztattak az érintett települések önkormányzatai a Facebookon.
Az egymással szomszédos helységek polgármestereinek közlése szerint a döntés célja a folyamatos és biztonságos ivóvízellátás fenntartása.
A vízkorlátozás időtartama alatt kérik a lakosságot a takarékos ivóvíz-használatra.
Kérik továbbá, hogy a lakosság mellőzze az ivóvíz felhasználását az alábbi célokra:
tömlős locsolás 6.00 és 23.00 óra között,













