Deputatul AUR Mohammad Murad a anunțat luni seară că el va vota „pentru” învestirea guvernului condus de Adrian Veștea
„Este nevoie de stabilitate, chiar avem probleme. E mai important decât toate, nu putem face politică pe spatele oamenilor nevoiași. În afaceri lucrurile merg foarte prost (…) Eu personal voi vota (pentru guvernul Veștea, n.r.)”, a declarat Mohammad Murad, cu puțin timp înainte se intre în sala de plen reunit de la Palatul Parlamentului.
Urmăriți în timp votul din Parlament privind învestirea Guvernului Veștea, LIVETEXT pe HotNews.
Murad nu a precizat dacă liderul AUR, George Simion, le-a transmis parlamentarilor AUR cum să voteze la votul din această seară.
Președintele AUR, George Simion, a declarat, luni, după discuțiile cu premierul desemnat că, „în acest moment”, parlamentarii AUR nu au mandat să voteze Guvernul Veștea.















