George Simion și parlamentarii AUR nu votează învestirea guvernului Veștea, după ce premierul desemnat a mers la sediul partidului extremist să negocieze să-l susțină.

Parlamentarii AUR au părăsit sala luni seară, înaintea votului pentru învestirea guvernului Veștea. Simion a transmis și că nu își îndeamnă colegii cum să voteze, dar și că AUR ”nu trădează”.

- articolul continuă mai jos -

Principalele declarații:

De 35 de ani au fost la conducere, de 35 de ani România trădarea a fost la ordinea zilei și a intrat cumva în banal, în cotidian. În primul meu discurs din Parlamentul României am citat un citat dintr-o poezie (…)