Senatorul liberal Daniel Fenechiu susține că AUR a votat cu PSD în Birourile Reunite ale Parlamentului și este de așteptat să procedeze în aceeași manieră și la votul de învestire al guvernului Veștea.

„COALIȚIA PSD-AUR FUNCȚIONEAZĂ

Consecvența lui George Simion și credibilitatea liderilor AUR: în Birourile Permanente Reunite AUR a virat și joacă cu PSD și Guvernul Veștea.

- articolul continuă mai jos -

Probabil la fel vor face și la votul de învestire!”, a scris Daniel Fenechiu pe Facebook.