Zalaszentgrót térségében eddig összesen 29 településen kellett másodfokú vízkorlátozást elrendelni, főleg az ivóvízhálózatról történő öntözések miatt.

Vízkorlátozást vezettek be a Hajdú-Bihar megyei Nagyrábén szombaton, értesült az RTL Híradó. A helyiek szerint napközben sem főzni, sem mosni nem tudtak. A hőség miatt növekedett…

A Zalavíz szerint két tározójuk is kiürült, mostantól vízhiány is várható.

Kimerültek a tartalékok a meleg és a megövekedett vízfogyasztás miatt, a következő időszakban nemcsak nyomáscsökkenés, de egyes területeken átmeneti vízhiány is előfordulhat.

Tilos tömlős vízzel locsolni vagy autót mosni.

Zalaszentgrót térségében eddig összesen 29 településen kellett másodfokú vízkorlátozást elrendelni, főleg az ivóvízhálózatról történő öntözések miatt.

A Zalavíznek 9 tározója van a térségben, abból kettő kiürült. Zalaszentgróton válságtanácskozást hívott össze a polgármester.