Regimul termic va intra într-un proces de încălzire treptată, pe parcursul intervalului 22 iunie - 5 iulie, la nivelul întregii țări, când maximele vor ajunge

Pentru Capitală, ANM anunță că vremea va fi frumoasă și caldă.

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis mai multe avertizări de tip Cod galben pentru perioada 20 iunie, ora 10 – 23 iunie, ora 21, vizând un

Meteorologii au emis sâmbătă noi alerte cod galben de caniculă ce vizează numeroase județe ale țării, valabile până luni, la ora 21.00. Potrivit ANM, cel mai

Jumătatea vestică a țării se află sub alertă cod galben de temperaturi deosebit de ridicate și caniculă, până diseară, la ora 21.00. În același timp,

ANM a emis luni alerte cod galben de caniculă și furtuni care vor viza mai multe zone din România pe parcursul zilei de azi.

Regimul termic va intra într-un proces de încălzire treptată, pe parcursul intervalului 22 iunie - 5 iulie, la nivelul întregii țări, când maximele vor ajunge