Előzetesen nem aratott osztatlan támogatást, hogy a FIFA 48 csapatosra bővítette a világbajnokságot. Az értékeléssel még érdemes várni, de azt már most meg lehet nézni, hogy a csoportkör mennyire rostálta meg a felduzzasztott mezőnyt.
Három társrendezője van a világbajnokságnak Észak-Amerikából, az Egyesült Államok, Mexikó és Kanada is továbbjutott. Az észak- és közép-amerikai, karibi térségből a világbajnokságra selejtezőkön kijutó három másik válogatott, Curacao, Panama és Haiti viszont csoportutolsóként esett ki. (A három csapatból csak Curaco szerzett pontot, Ecuador ellen játszottak 0-0-t.)
Jamaica lehetett volna még ott a világbajnokságon a fenti fociszövetségből, de az interkontinetális pótselejtezőn Kongó kiejtette. A 4 plusz afrikai kvóta mellett ezzel lett 10 afrikai csapat a vébén. És 9 tovább is ment a csoportkörből (Algéria, Dél-Afrika, Ghána, Elefántcsontpart, Egyiptom, Kongói DK, Marokkó, Szenegál, Zöld-foki Köztársaság) igaz, egyikük sem az első helyen, és csak a gyászosan szereplő Tunézia esett ki.
Szintén négy plusz kvótát kapott Ázsia, amit Interkontinentális pótselejtezőn bővítettek tovább (Irak Bolíviát ejtette ki). Ez a bővítés viszont - szemben az afrikaival - semennyire sem látszik indokoltnak. A 9 csapatból csak Japán és az ázsiai konföderációhoz csatlakozó Ausztrália jutott tovább. Csoportharmadikként nem jutott tovább Dél-Korea és Irán (amihez kellett a bizarr Algéria-Ausztria meccs is). Csoportutolsó lett Irak, Jordánia, Katar, Szaúd-Arábia és Üzbegisztán, ez az öt csapat összesen 3 pontot szerzett, az összgólkülönbségük -33.














