Az előzetes adatok alapján szombaton új napi melegrekord született Magyarországon (Budakalászon 40,7 fokot mértek), és nem látszik még a vége a pokoli hőségnek.

Ez persze nem csak nálunk van így, Európa nagy részét sújtja az extrém hőhullám.

Németországban például immár a második egymást követő napon dőlt meg az országos melegrekord: az előzetes adatok szerint a hőmérséklet elérte a 41,5 °C-ot, amit a kelet-németországi Szász-Anhalt tartományban található Möckern-Drewitzben regisztráltak.

Ez meghaladta az előző napi 41,3 °C-os rekordot, amelyet a francia határ közelében fekvő Saarbrückenben mértek. Mindeközben Berlinben két vízágyút a terekre küldtek, hogy vízpermettel hűsítsék az embereket.

A BBC azt írja, hogy szombaton Dániában és Csehországban is új melegrekordok születtek, miközben a példátlanul korai nyári hőhullám tovább terjedt észak és kelet felé, egyre több embert érintve.