Vasárnap megdőlt az országos és fővárosi napi melegrekord, miután kora délután 40 fok fölé emelkedett a hőmérséklet – írja az Időkép. Az átlagosnál melegebb idő tartós stresszt gyakorol mindenkire, fennáll a hőguta veszélye – írja a HungaroMet.
Fotó:
Kristóf Balázs/444
Míg a szombati, 37,5 fokos napi csúcsot viszonylag gyorsan túllépte a felmelegedés, a vasárnapi rekord megdöntése kicsit nehezebb volt, mivel 1935-ben ezen a napon 39,9 fokot mértek Szerepen. Ezt az értéket végül kora délután sikerült túlszárnyalni, a HungaroMet előzetes adatai szerint ugyanis Budakalászon
1 óra körül 40,1 fokot mutatott a hőmérő, és ez még várhatóan tovább fog emelkedni.












