Megdőlt a napi országos és fővárosi melegrekord szombaton, valamint a legmagasabb napi minimum-hőmérsékleti rekordok is megdőltek vasárnap hajnalban - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.Szombaton a budakalászi állomáson 40 Celsius fokot mértek, ez az új legmagasabb napi országos maximum (a korábbi csúcs 37,5 fok volt Örkényben, 1994-ben).Ugyanakkor Boda településen 26,3 Celsius fokig hűlt le a levegő, ez volt a legmagasabb napi minimum, ami ugyancsak rekord (2019-ben 24,5 fokot mértek Győr-Likócson).Budapesten, Újpest állomáson 39,8 Celsius fokig emelkedett a hőmérséklet, ami fővárosi napi maximum-hőmérsékleti rekord (az 1935-ben regisztrált 36,5 fok után.Mindenki úgy hűsöl, ahogy tudHVG / Fazekas IstvánLágymányoson éjszaka viszont 24,6 fokig csökkent a hőmérséklet, a legmagasabb napi minimum korábban 24,3 Celsius fok volt 2006-ban.Vasárnap reggel kilenc órára már jóformán mindenhol elérte a hőmérséklet a 30 fokot, kivéve a délnyugati és északkeleti határvidék néhány részét - közölték a kormányzati tájékoztatási honlapon. https://hvg.hu/elet/20260628_europa-hoseg-melegrekord-idojaras-hohullamAz előrejelzések szerint a hőmérséklet a legmelegebb órákban 35 és 40 fok körül várható. Ezen a napon eddig 1935-ben, Szerep településen mérték a legmelegebbet, 39,9 fokot. Ez az országos rekord vasárnap várhatóan megdől. Az előzetes meteorológiai figyelmeztetés szerint június 30-án kedden dőlhet meg a Magyarországon (az Alföldön) mért eddigi abszolút rekord, 40 fok feletti kánikulával. https://hvg.hu/elet/20260628_hegedus-zsolt-hosegriasztas-figyelmeztetes-surgossegi-ellatas(Borítókép: HVG / Reviczky Zsolt.)