Szombaton napközben, majd éjjel, és valószínűleg vasárnap napközben is meg fog dőlni minden korábbi hőségrekord. És hol van még a kedd.

Amíg megérkezik a lehűlés, addig 40-41 fok és rekordhőség is lehet.

Az ország nagy részére másodfokú figyelmeztetést adtak ki.

Forróság lesz az egész országban, bár a tavalyi rekord pénteken nem dől meg.

Egyre durvul a helyzet, az extrém hőség jövő hét közepéig nem enged a szorításból. 40 fok fölötti hőmérsékletekre számítson mindenki.

Németországban minden eddiginél magasabb hőmérsékletet mértek.

Magyarországot még csak most éri el az a rendkívüli hőség, ami napok óta sújtja Európa nyugati országait.

Budakalászon 40 fokot mértek, kedden tetőzik a forróság.

A szerencsés nyertes: Budakalász!

Legalábbis az előzetes adatok alapján.

Németország, Csehország, Dánia és Olaszország is szenved a hőségtől.

Kedd este már jöhetnek az első enyhítő zivatarok és a lehűlés.

Volt, ahol csak 26 fok volt, máshol 32.

Egyre jobban ránk borul a hőkupola, harmadfokú hőségriadó van érvényben.

150 millió embert érinthet jelenleg a hőhullám a kontinensen.

Harminckét évig tartotta magát a napi országos-maximum hőmérsékleti rekord.

Szombaton napközben, majd éjjel, és valószínűleg vasárnap napközben is meg fog dőlni minden korábbi hőségrekord. És hol van még a kedd.

Budakalászon 1 óra körül 40,1 fokot mutatott a hőmérő, és ez még várhatóan tovább fog emelkedni délután.

Nem csak nálunk durva a helyzet, Bécs belvárosában még sosem volt 40 fok felett a hőség.

A front szerdán jön, de 30 alatti maximumok csak másnapra lesznek belőle.