Soha semmit nem tanultak annyit a futballról, mint Marcelo Bielsától. Olyanok állítják ezt, mint Diego Simeone, az Atlético Madrid edzője vagy Pep Guardiola, aki, mielőtt 2009-ben leült volna a Barcelona kispadjára, elzarándokolt Bielsa Rosario melletti tanyájára, hogy ott órákon át fociról beszélgessenek.

A 70 éves argentin Bielsa az uruguayi válogatott kispadján ült ezen a világbajnokságon, és bizony csúnyán felsült. Az egykori kétszeres világbajnok válogatott a 2022-es vb-hez hasonlóan most is kiesett a csoportkörben. A spanyolok elleni vereség utáni nyilatkozata alapján a kudarcot nem tűrte túl jól.

„Hogy mit hagyok hátra az uruguayi labdarúgás számára? Semmit. Bármilyen hozzáadott érték, amit egy edző három év alatt nyújthat egy ország labdarúgásának, soha nem gyökerezik meg igazán, ha nem ér el eredményeket” – magyarázta a meccs után az edző, akinek lejárt a szerződése és már májusban bejelentette, hogy távozik posztjáról.

A selejtezősorozatban elért negyedik hely az MTI által idézett szavai szerint nem sokat számított, a Copa América bronzérme sem, ami pedig a világbajnokságon történt, azt „nyilvánvalóan nem is kell részletezni”.

„Egy olyan megbízatás, ami nem hagyott maga után semmit” – szögezte le csalódottan Bielsa, akinek hónapok óta egyre komolyabb konfliktusa volt a válogatott játékosok többségével.