Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Az uruguayi sajtóban megjelent hírek alapján elég paprikás a hangulat az uruguayi válogatottnál a spanyolok elleni, utolsó csoportkörös meccsük előtt, amit a nagy meglepetésre a szaúdiakkal és a zöld-fokiakkal is döntetlent játszó csapatnak muszáj lenne megnyernie, ha garantálni akarja a továbbjutását. Csütörtökön állítólag több játékos is azzal kereste meg a szövetségi kapitány Marcelo Bielsát, hogy nem elégedettek a tervezett taktikával és az edzések intenzitásával sem, mire az edző 48 perces fejmosást tartott, ahol arról beszélt, hogy őt már többször meg akarták itt fúrni, pedig több játékosnak ő futtatta fel a karrierjét.Az uruguayi sajtóban megjelent hírek szerint a Las Voces del Fútbol nevű rádióműsorban hangzott el az állítás, miszerint a válogatott több kulcsjátékosa, konkrétan Federico Valverde, Sergio Rochet, Manuel Ugarte és Rodrigo Bentancur fordultak Bielsához a spanyolok elleni meccs előtt. Az elhangzottak szerint állítólag azt kérték tőle, hogy tekerje lejjebb az edzések intenzitását, mert teljesen kimerülnek ezektől, és szerintük a több játékosnál előforduló sérülések mögött is ez áll. Példaként felhozták a legutóbbi, Egyesült Államok elleni edzőmeccsüket,ahol szerintük azért kaptak ki csúnyán, mert az edzés után már nem bírták az iramot.A négy játékos emellett állítólag azt is kérte Bielsától, hogy a spanyolok ellen mondjon le a szokásos, agresszív letámadásra építő játékáról, és inkább rendezkedjenek be mélységi védekezésre, és ebből próbálják meg lekontrázni a szintén letámadásra építő spanyol csapatot. Bielsa erre állítólag összehívta a teljes keretet, és leszegett fejjel 48 perces fejmosást tartott nekik a saját elképzeléseiről. Azt elismerte, hogy korábban is voltak belső feszültségek, például Luis Suárez mellőzése miatt, és azt is mondta, érezte már azt, hogy a válogatott megpróbálta megfúrni őt.Bielsa arról is beszélt, hogy véleménye szerint több játékosnak is ő építette fel a karrierjét a válogatottban, külön kiemelve Sebastián Cácerest és Maxi Araújót, aztán leszögezte, hogy a spanyolok ellen ugyanúgy fognak játszani, mint eddig. A beszámolók szerint az argentin edző 40 perc után tartott először szünetet a monológjában, és ekkor többen el is indultak kifelé, hiába próbálta José María Giménez meggyőzni őket, hogy hallgassák végig Bielsát. Az állítólag elhangzottakra azóta sem a szövetség, sem Bielsa, sem a megnevezett játékosok nem reagáltak hivatalosan.A válogatott csütörtöki sajtótájékoztatóján sem került szóba a dolog. Bielsa itt arról beszélt, hogy szerinte eddig mindkét meccsén jobb volt ellenfelénél az uruguayi csapat, rengeteg helyzetet dolgoztak ki, és a zöld-fokiak ellen szerinte győzelmet érdemeltek volna. Mint mondta, a spanyolok ellen ugyanolyan dinamikus, labdatartásra és folyamatos letámadásra épülő játékra lesz szükség, mint eddig, csak ezt végig bírniuk is kell, ezúttal egy erősebb ellenfél ellen. Bielsa arról is beszélt, hogy szerinte az uruguayi játékosok fizikailag remek állapotban vannak, a spanyolok ellen pedig az lesz a kulcs, hogy minél kevesebbet legyen náluk a labda.Uruguay az előző világbajnokság után most sem teljesített túl jól a csoportkörben, így az utolsó meccsére megint úgy kell készülnie az uruguayi csapatnak, hogy ha nem nyer, jó eséllyel kiesik. Négy éve egy döntetlen és egy vereség után a 2-0-s győzelem is kevés volt, Ghána ellen három góllal kellett volna nyerniük, hogy továbbmenjenek. Most még nehezebb lesz a dolguk, de ha esetleg nyernek, akár még csoportelsők is lehetnek.