Finoman szóval sem ideális a hangulat az uruguayi öltözőben a Spanyolország elleni csoportrangadó előtt. A csapat eddig két döntetlennel kezdett, legrosszabb esetben is ikszelnie kellene Spanyolországgal ahhoz, hogy továbbjusson az egyenes kieséses szakaszba.
A Marca uruguayi lapokra hivatkozva arról ír, hogy a hangadók közül Fede Valverde, Rodrigo Bentancur, az eddig jegelt kapus, Sergio Rochet és Manuel Ugarte találkozót kért a szövetségi kapitánytól, Marcelo Bielsától, amin elmondták neki, hogy egyáltalán nem elégedettek a rendkívül fizikális edzésekkel, amiket Bielsa vezet, ennek tudják be, hogy eddig az eredmények is elmaradtak, és hogy sok a sérült a keretben.
Emellett pedig kritizálták a taktikai tervet is, amivel a kapitány a spanyolok ellen készül.
Bielsa ugyanis meg van győződve arról, hogy le kell támadniuk a spanyolokat, miközben a játékosok úgy vélik, ezzel túl nagy területeket hagynának az ellenfélnek és ez végzetes lenne. Ezt a hozzáállást elég rosszul fogadta az edzői stáb a sajtóhírek szerint.
Az edző mindezek után összehívott egy megbeszélést, ami állítólag 48 percen át beszélt a játékról alkotott felfogásáról, meg arról, hogyan épített fel olyan játékosokat, mint Sebastian Caceres és Maxi Araújo. Ezután azt is mondta, hogy úgy érzi, ki akarják őt túrni a csapat éléről. A hírek szerint nem is minden labdarúgó hallgatta végig a beszédét.











