Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!A világbajnoki kiesés után bocsánatot kért a csapattársaitól és a szurkolóktól Fernando Muslera, az uruguayi futballválogatott kapusa. A 40 éves játékos több potyagólt is kapott az idei vb-n, amivel nagyban hozzájárult az uruguayi csapat leszerepléséhez. A Marcelo Bielsa által vezetett uruguayi válogatott Szaúd-Arábiát és a Zöld-foki-szigeteket sem tudta legyőzni, a spanyoloktól pedig kikaptak, így csak harmadikok lettek a H csoportban.Uruguay négy kapott góllal esett ki a tornáról, ebből három is Muslera számlájára írható. A spanyolok ellen Álex Baena lövését védte be, ami után végképp betelt nála a pohár. A szünetben lecseréltette magát, így a második félidőben már Sergio Rochet állt az uruguayi kapuban.A meccs után Muslera összetörve nyilatkozott az újságíróknak, és azt mondta: „Sohasem szenvedtem még ennyit ebben a sportban, és sosem hittem volna, hogy ennyire rosszul fogom majd érezni magam. Főleg, ha figyelembe vesszük, mennyi munkát fektettem a világbajnokságra való felkészülésbe. Elnézést kérek a csapattársaimtól és az uruguayiaktól a világbajnokságon nyújtott teljesítményem miatt. Ez a sport ilyen: néha sokat ad, néha pedig elvesz.”A 70 éves szövetségi kapitány, Marcelo Bielsa is kiábrándultan kommentálta a vb-szereplésüket: „Amit az uruguayi labdarúgásnak adtam, az semmit sem ér.”„Nem kell többet beszélnem a világbajnokságon nyújtott teljesítményünkről. Ha azt kérdezitek, hogyan fognak emlékezni rám, úgy fognak emlékezni, hogy semmit sem hagytam magam után” – mondta az argentin edző, aki már a torna előtt bejelentette, hogy a világbajnokság után lemond a kapitányi posztról.Bielsa teljes felelősséget vállalt a guadalajarai kudarcért. „Az újságírók, az uruguayi szurkolók, mindannyian engem akarnak hibáztatni a történtekért, és nekem kell vállalnom ezt a felelősséget. Ez az egyetlen helyes dolog, amit tehetek” – mondta. Annak ellenére, hogy Bielsa magára vállalta a felelősséget a vereségért, kitartott amellett, hogy csapata rendkívül peches volt a vb-n. „Ha magyarázatot akarnak – ami, gyanítom, nem az, amit valójában hallani szeretnének – akkor elmondhatom, hogy hét pontot érdemeltünk volna, de csak kettőt szereztünk.”„A labdarúgásban előfordulnak hibák. Voltak hibáink, és nem sikerült megtalálnunk a megfelelő egyensúlyt a kialakított helyzetek, a szerzett és a kapott gólok között” – tette hozzá. „De még ilyen körülmények között is meg kellett volna szereznünk a hét pontot. A pályán nyújtott teljesítményünk alapján megérdemeltük volna a hét pontot. Az volt a feladatom, hogy egy magasan képzett játékosokból álló keretet irányítsak, és egyszerűen nem sikerült kihoznom belőlük a maximumot” – értékelt Bielsa az ESPN beszámolója szerint.