Teljes mértékben ő a felelős azért, mert az uruguayi labdarúgó-válogatott nem jutott a 32 közé a világbajnokságon – jelentette ki Marcelo Bielsa szövetségi kapitány. A november óta nyeretlen dél-amerikaiak Szaúd-Arábiával 1-1-es, a Zöld-foki Köztársasággal 2-2-es döntetlent játszottak, az Európa-bajnok spanyoloktól pedig 1-0-ra kikaptak.„Hogy mit hagyok hátra az uruguayi labdarúgás számára? Semmit. Bármilyen hozzáadott érték, amit egy edző három év alatt nyújthat egy ország labdarúgásának, soha nem gyökerezik meg igazán, ha nem ér el eredményeket” – mondta az edző, akinek lejárt a szerződése és már májusban bejelentette, hogy távozik posztjáról. Hozzátette: a selejtezősorozatban elért negyedik hely nem sokat számított, a Copa América bronzérme sem, ami pedig a világbajnokságon történt, azt „nyilvánvalóan nem is kell részletezni”.„Egy olyan megbízatás, ami nem hagyott maga után semmit” – közölte csalódottan Bielsa, akinek hónapok óta egyre komolyabb konfliktusa volt a válogatott játékosok többségével. Mindez a vb-n csúcsosodott ki, amikor az utolsó, sorsdöntő csoportmeccs előtt többen nyíltan vitába szálltak vele, mert nem értettek egyet a tervezett taktikájával és az edzéseket is túl keménynek tartották. https://hvg.hu/sport/20260626_uruguayi-valogatott-marcelo-bielsa-jatekosok-vita-szovetsegi-kapitanyA 70 éves argentin szakvezető elismerte: a futballisták képességeit és tudását figyelembe véve többet kellett volna kihoznia a csapatból, de úgy érezte, hogy a jobb teljesítményhez több szerencsére lett volna szükségük. „Megérdemeltük volna, hogy a három mérkőzésen hét pontot szerezzünk, de végül csupán két ponttal távozunk. A hozzáállást nem érheti kritika, a fizikális felkészültséget még kevésbé, ugyanakkor a taktikai felkészülés nem volt megfelelő” – jegyezte meg.A kapitány szerint kiváló játékosokból áll a csapatuk, a munkának, az erőfeszítéseknek és az elkötelezettségnek mégsem lett továbbjutás az eredménye.A világranglista 19. helyén álló Uruguay az eddigi kiesők közül a legmagasabban rangsorolt csapat.Ez volt a második alkalom, hogy Bielsa aktuális csapata nem jutott tovább a vb-csoportkörből, ez előzőleg Argentínával fordult elő 2002-ben. Legjobb vb-eredményét 2010-ben érte el, amikor Chilével a nyolcaddöntőbe jutott. https://hvg.hu/sport/20260627_zold-foki-koztarsasag-szaud-arabia-spanyolorszag-uruguay-harmadik-csoportmeccs-vilagbajnoksagFotó: AFP / Yomiuri / The Yomiuri Shimbun / Takuya Matsumoto
Bielsa a kiesés után: „Hogy mit hagyok hátra az uruguayi labdarúgás számára? Semmit”
A szövetségi kapitánynak jó ideje konfliktusos volt a kapcsolata a játékosaival.













