W Gdańsku Ukraina zebrała miliard euro na energetykę. Ale nie od firm z Polski

25 czerwca 2026, 20:16

W Gdańsku podczas Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy Kijów podpisze umowy w branży energetycznej o wartości ponad 1 mld euro - zapowiedział Denys Szmyhal, ukraiński minister energetyki. Te fundusze zapewnią Ukrainie firmy z Zachodu.

Fot. Michał Ryniak / Agencja Wyborcza.pl

W czwartek 25 czerwca podczas gdańskiej edycji Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy (URC-2026) Orlen podpisał z ukraińskim Naftohazem porozumienie o rozszerzeniu współpracy w handlu skroplonym gazem LNG, a także list intencyjny w sprawie współpracy w dziedzinach zrównoważonego rozwoju i dekarbonizacji.