Rozpoczyna się międzynarodowa Konferencja na rzecz Odbudowy Ukrainy. - To wyjątkowe wydarzenie, skupione na gospodarce i bardzo praktyczne - mówi Paweł Kowal, przewodniczący rady ds. współpracy z Ukrainą.
W Gdańsku spodziewanych jest ok. 5 tys. uczestników konferencji. Pierwsi goście zameldowali się już w środę 24 czerwca, aby wziąć udział w odbywających się tego dnia spotkaniach grup parlamentarnych Polski i Ukrainy oraz w posiedzeniu krajów G7 na temat energetyki.
Dwudniowa konferencja rozpocznie się w czwartek w Amber Expo w Gdańsku.
- Ciąg wydarzeń jest taki: Lugano, Londyn, Berlin, Rzym i w tym roku Gdańsk [miasta goszczące doroczne konferencje - red.] - powiedział podczas konferencji prasowej poseł Paweł Kowal (KO), przewodniczący rady ds. współpracy z Ukrainą. - Jesteśmy bardzo dumni, że to wydarzenie, prawdopodobnie największa konferencja gospodarczo-polityczna w Europie, odbywa się w Gdańsku. Że odbywa się na najwyższym szczeblu, z udziałem kilkunastu prezydentów i premierów, kilkudziesięciu ministrów, szefów wszystkich najważniejszych banków zajmujących się inwestycjami na Ukrainie.
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.












