„Megelőző intézkedéseket” vezettek be a vízhasználattal kapcsolatban a nyíregyházi Jósa András Tagkórház egyes épületeiben, miután a vízminőség-ellenőrzések „mikrobiológiai eltéréseket” mutattak ki a vízhálózatban – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház.Mint írták, az elvégzett vízminőség-ellenőrzések során a szakemberek a vízhálózat egyes pontjain „mikrobiológiai eltéréseket” azonosítottak.Az érintett területeken – a Cardiovascularis Centrum, valamint a sebészeti, a rehabilitációs és a belgyógyászati tömbök épületeinél – korlátozták a vízhasználatot, „alternatív megoldásokat” biztosítottak, valamint megkezdték a vízhálózat fertőtlenítését és a szükséges ellenőrző vizsgálatokat.A betegellátás a közlés szerint folyamatos és biztonságos. Jelezték: minden szükséges intézkedést megtesznek a betegek és a hozzátartozók egészsége védelmében. „A bevezetett intézkedések célja a megelőzés, valamint a betegek, hozzátartozók és munkatársak egészségének legmagasabb szintű védelme” – fűzték hozzá.Kiemelték azt is, hogy a helyzetet folyamatosan figyelemmel kísérik, együttműködnek a hatóságokkal, és a szükséges beavatkozásokat a hatósági és szakmai előírásoknak megfelelően végzik el.Nyitókép: szszbvk.hu