MAĐARSKI premijer Peter Magyar izjavio je da Višegradska četvorka zasad ne planira primiti nove stalne članice, iako bi u okviru formata V4-plus povremeno mogla pozivati goste, uključujući i one izvan EU-a, kako bi raspravljali o raznim temama, prenijela je mađarska agencija MTI.

Višegradsku skupinu osnovale su 1991. godine Mađarska, Poljska, Češka i Slovačka s ciljem promicanja zajedničkih gospodarskih interesa, poticanja slobodne trgovine, razvoja prometne infrastrukture i suradnje na energetskom planu.

Magyar je početkom lipnja najavio da će na sastanku predložiti pozivanje Hrvatske, Austrije, Njemačke, Slovenije i Rumunjske u članstvo.

Sastao se s Babišem, Tuskom i Ficom

Mađarski premijer poručio je danas da zemlje V4 nastavljaju podržavati europsku integraciju zapadnog Balkana. "Slažemo se da su stabilnost, razvoj i budućnost regije u zajedničkom interesu Europe te da je važno da vjerodostojnost i predvidljivost procesa proširenja pridonesu dugoročnoj sigurnosti i konkurentnosti Europe", rekao je.