„Politikailag a legfontosabb a Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal felállítása. Ha ez valóban az igazságszolgáltatás elé vitt ügyeket jelent, akkor az a vágy, hogy kattanjon a bilincs, ezáltal megvalósíthatóvá válik. Ez az, amit a korábbi kormányok nem léptek meg”– mondta Török Gábor a 24 Extra exkluzivitást garantáló, az egészében a Csúcs-csomag előfizetői számára elérhető műsorában, a Törökülésben a Magyar Péter által hétfőn bejelentett Tisztítótűz-műveletről.
A politológus úgy látja, a hivatal teljesen új helyzetet teremt a magyar igazságszolgáltatás rendszerében, mivel az ügyészség politikai jelentősége csökkenni fog általa, és valójában egy korrupciós ügyészséghez hasonló logikával működhet.
Ez azt jelenti, hogy a kormány a meghirdetett politikai céljaihoz – igazságtétel, vagyonvisszaszerzés, vagyonvédelem –, megteremti annak az intézményi feltételeit, hogy ezek ne csak politikai szólamok legyenek, hanem az igazságszolgáltatás elé vihető eseményekre vagy akciókra is sor kerülhessen
– véli Török Gábor. Szerinte amikor a korábbi kormányok elszámoltatásról és igazságszolgáltatásról beszéltek, az legtöbb esetben megmaradt a politikai beszéd szintjén. 2002-ben és 2010-ben is legfeljebb politikailag volt elszámoltatás, most azonban, úgy látja, legalábbis elindulnak majd ezek az ügyek.















