Hőhullámos, jó reggelt! Újra itt a 444 napindító (de nem az egyetlen) hírlevele, benne az elmúlt nap főbb híreivel, anyagaival.
TISZTÍTÓTŰZ
Magyar Péter a parlamentben ismertette a Tisza terveit a közjogi méltóságok – köztük Sulyok Tamás –, és egyéb „Orbán-bábnak” nevezett személyek eltávolításáról, valamint a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal felállításáról. A fideszesek diktatúrát kiáltottak, a kormánypárti és az ellenzéki képviselők pedig egymást ekézték – élő közvetítésünk a parlamenti adok-kapokról itt olvasható vissza. Magyar később arról beszélt, hogy a hivatal akár állami kontroll alá is helyezheti azokat a magáncégeket, amelyek nem megfelelően bánnak a közbeszerzésen elnyert közpénzekkel – a hivatalról szóló társadalmi egyeztetés már elindult, és nyolc napig tart majd.
Fotó:
Németh Dániel/444














