Magyar Péter sajtótájékoztatót tartott a Parlamentben. Elmondta, hogy elindítják a Tisztítótűz műveletet, ennek keretében két jogszabálycsomagot nyújtanak be. Az egyik az Alaptörvény tizenhetedik módosítása, a másik pedig a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal megalapítását előkészítő törvénycsomag. Hozzátette, hogy az alkotmánymódosítást társadalmi egyeztetésre bocsátották, és már több mint ezren véleményezték a javaslatot.

A miniszterelnök ismét párhuzamot vont a Cosa Nostra és a Fidesz–KDNP kormányzása között. Szerinte az olasz maffia is sokáig EU-s pénzekből gazdagodott a huszadik század végén. Elmondása szerint a Tisztítótűz művelet egy összehangolt feladat lesz. Szerinte a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal megalapítása és az alkotmánymódosítás csak egy dolog, a többi meglévő hatóság és a magyar emberek politikai és egyéb támogatására is szükség lesz.

A miniszterelnök megismételte, hogy a GDP 7-8 százaléka is eltűnik a korrupció miatt, aminek szerinte jó lenne hamar véget vetni.

A miniszterelnök biztatta a meglévő hatóságokat, hogy késlekedés nélkül vonják felelősségre az elkövetőket.

Ha jól csináljuk, akkor június 22. egy meghatározó nap lesz a magyar politikatörténetben, nem csak április 12. Ez valóban egyfajta partra szállás lehet