„Valójában a kétharmados politikai hatalommal szemben alkotmányos ellensúly, fék nincs a rendszerben. Ez volt a Fidesz hatalomgyakorlása, mi ezt nevezzük abszolút köztársaságnak, Zárug Péter Farkassal közösen írt könyvünkben. Most ebből a szempontból az abszolút köztársaság újra itt áll előttünk. Ennyire pőrén még a Fidesznek sem sikerült ezt bemutatnia, hogy van egy akaratom – a köztársasági elnök távozzon–, és beleírom, hogy a köztársasági elnök nincs a helyén” – mondta Török Gábor a teljes egészében a 24 Extra Csúcs előfizetői számára elérhető Törökülésben.

Az elemző azt ajánlja, hogy akiknek ez az eszköz elfogadható, gondolják végig a történteket más szereplőkkel. Mit szóltak volna, ha 2010-ben mondjuk Szili Katalin a köztársasági elnök, és a Fidesz kétharmados többséggel olyan alkotmánymódosítást hoz, aminek a hatálybalépésekor Szili Katalin köztársasági elnöki mandátuma megszűnik.

„Ha valaki erre azt mondja, hogy ez rendben van, akkor az szerintem joggal mondhatja ma is. Az ő felfogásának megfelel, hogy a kétharmad korlátlanul bármit megtehet. Ha valaki azt gondolta volna akkor, hogy ez alkotmányosan vitatható, akkor azt gondolja át szerintem most is a válaszát” – vetette fel a politológus, aki szerint attól mert valami politikailag hasznos, és egyébként támogatott, attól még érdemes azon is gondolkodni, hogy az eszköz, amit alkalmazunk ehhez, az vajon elfogadható-e.