Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Az elmúlt három napban hőhullám söpör végig Európán, különösen a kontinens nyugati és déli részein. Franciaország vizeiben már több mint 20 ember halt meg, csak az elmúlt három napban, ami kifejezetten az extrém hőség eredménye. Az országban már több alkalommal felhívták arra a figyelmet, hogy sokan úgy fürdőznek az élővizekben, hogy nem mérik fel a veszélyeket.Hétfőn egy két- és négyéves gyereket találtak holtan egy családi autóban hétfőn Franciaországban, a hőhullám alatt – közölte Carpentras város ügyésze. A gyerekek a szülők tudta nélkül szállhattak be az autóba, ahol aztán bennragadtak. A tragédia körülményeit vizsgálják, egyelőre nem tudni, mennyi ideig lehettek az autóban.Az országban megdőlt a havi átlaghőmérséklet rekordja – az előző júniusi rekordot egy évvel korábban mérték. Az országban már több mint 1300 iskola zárt be ideiglenesen, kedden kiterjesztették a hőségriasztást az ország 96 megyéjéből 54-re, ami körülbelül 39 millió embert érint.Az extrém meleg miatt a francia kormány több helyen megtiltotta az alkoholfogyasztást, amivel az egészségügyre rótt terheket akarják csökkenteni a kritikus időszakban.Németországban a hétvégén öt ember vesztette életét az extrém időjárás miatt, szintén a fürdőzők körében az ország élővizeiben. Bajorországban két huszonéves férfi fulladt vízbe, egy 79 éves nő pedig a Balti-tengerben vesztette életét. További halálesetek történtek Brandenburg és Észak-Rajna-Vesztfália tavaiban.Az Egyesült Királyságban szintén példátlan hőségre készülnek. A szigetországban ráadásul igen magas páratartalom is várható, ami tovább növeli az emberek hőérzetét. 50 évvel ezelőtt, 1976 júniusában volt egy emlékezetes brit hőhullám, amikor több mint 2 héten át 30 fok feletti hőség volt. Ehhez képest idén június végén több helyen 40 fölé is mehet a hőmérséklet.Kutatók szerint az ismétlődő hőhullámok a globális felmelegedés egyértelmű jelei, amelyek egyre gyakrabban, hosszabban és intenzívebben lesznek jelen az elkövetkezendő években.(France24, BBC, The Independent)
Néhány nap alatt legalább 20 ember halt meg Franciaországban a hőhullám miatt
Az elmúlt három nap extrém hősége hozta a kiugrást a halálesetekben.











