Negyvenen fulladtak vízbe Franciaországban az elmúlt napokban, miközben a rekordhőség elől próbáltak lehűlni – közölte kedden a miniszterelnök. Eközben Európa nagy részét hőhullám sújtja.

Fotó:

MOHAMAD SALAHELDIN ABDELGHANI AL/Anadolu via AFP

A francia meteorológiai szolgálat, a Meteo France szerint kedden Franciaország történetének legmelegebb napját élte át: egy délnyugati településen 44,3 Celsius-fokot mértek. Az ország 54 megyéjében van érvényben a legmagasabb, vörös riasztás, amit a Meteo France példátlannak nevezett. Szerdára ez a szám 58-ra emelkedik.

Országszerte sokan csatornákba és folyókba ugrálnak, hogy lehűtsék magukat. Marina Ferrari sportminiszter azt mondta, megérti az emberek késztetését arra, hogy menedéket keressenek a hőség elől, ugyanakkor figyelmeztetett: ne fürödjenek engedély nélküli vagy veszélyes helyeken.